Teemad

Populaarsed

/
5 levinuimat müüti korteri üürimisel

Meie maakler Ketly Kukesman on oma töös palju kokku puutunud korterite üürile andmisega ning tihti on nii omanikel kui ka...

/
Kinnisvara edukas müük nõuab ettenägelikkust

Kinnisvara edukas müük nõuab ettenägelikkust ja tähelepanu pööramist ka pealtnäha tühistele detailidele, et ostja saabudes sujuks kõik sujuvalt ning probleemideta....

/
10 ideed, mida kodus ette võtta enne kevade saabumist.

1. Võtke ette kodu suurpuhastus - koristage kodu põhjalikult ning visake ära kasutud esemed. Peske aknad, puhastage korralikult aknaraamid ja...

/
Seest siiruviiruline

Seest siiruviiruline, väljast kullakarvaline? Kas sama kehtib ka renoveeritud korteri ostmise puhul? Andre Ojala pani kirja mõned mõtted, millele tähelepanu...

/
6 tähtsat sügistööd, mida enne talve saabumist ette võtta

1. Vii aiamööbel ja tööriistad varjulisse kohta Vaata hoov kriitilise pilguga üle ning kui sinna on ununenud veel mõned suvel...

/

Maaklerid on hädas klientidega, kes ise oma kinnisvara müüki takistavad

Evelin Teas kommenteerib, kuidas inimesed ise oma kinnisvara müüki takistavad

https://kodu.postimees.ee/4225501/maaklerid-on-hadas-klientidega-kes-ise-oma-kinnisvara-muuki-takistavad

Otsustades kasutada kinnisvara müügil maakleri abi, tasuks usaldada müügitöö tema kätte – tavaliselt teab spetsialist kõige paremini, kuidas seda tööd teha.

Maakleriamet on üsna tänamatu – tihti arvavad kinnisvaraomanikud, et teavad ise paremini, kuidas seda tööd teha. Kord juba maakleri palganud, takistavad kliendid sageli teadmatusest ja liigsest enesekindlusest tingituna oma ala spetsialisti tööd ning kurdavad hiljem, et kodumüük venib liialt.

Skanton Kinnisvara kutseline maakler Evelin Teas ütleb, et kui koduomanik on juba teinud otsuse kodu maha müüa, tuleks teha kõik endast olenev, et müük oleks kiire, sest vaid nii saab objektile parimat hinda püüda. Kinnisvaramüük maakleri abil eeldab koostööd ja päris tegevusetult ei saa koduomanik istuda ka siis, kui ta on palganud müügitööd tegema spetsialisti. Teas ütleb, et maakler tunneb hästi kinnisvaramüügi tehnilist poolt, müüja jällegi läbi ja lõhki oma kodu. «Seega on oluline, et kumbki osapool jagaks teisega infot ning kinnisvara müük toimuks koostöös – vaid nii saadab müüki tõeline edu,» räägib Teas.

Tihti saab probleemiks see, et klient ei taha maakleri nõuandeid kuulda võtta, kuigi too jagab soovitusi lähtudes sellest, kuidas kodu parima hinnaga müüdud saada. «Kui olete kodu müügi usaldanud maakleri kätesse, võtke kuulda tema nõuandeid – ta soovib teha kõik võimaliku, et teie kodu parima hinnaga müüa. Kui teinekord on selleks ettepanek pererahvas avatud uste päevaks jalutama või naabri juurde saata, siis teeb ta seda kindlasti parima võimaliku tulemuse nimel ning maakleri nõuandeid tasub usaldada,» ütleb Teas. Tema sõnul kipuvad omanikud ostjatega kohtudes tihti müüdava kohaga seoses mälestusi jagama, paraku ei pruugi need alati olla positiivsed. «Ostjate silmis võib selline jutuajamine kodu kehvade emotsioonidega seostada ja halvemal juhul ka ostuotsust mõjutada. Seega, vahel on parem, kui müüja koduesitlemisel ei viibi,» sõnab ta.

Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Remo Jõeorg lisab, et emotsionaalne väärtus tõstab omaniku silmis tihti kinnisvara reaalset väärtust ja tekitab ebarealistlikke hinnaootusi. Paraku pole kenadest mälestustest tingitud kõrgel hinnaootusel turuväärtusega mingit pistmist ja müüjal tasuks usaldada maaklerit, kes kogemustele tuginedes päriselt öelda oskab, kui palju üks või teine objekt väärt on.

Samuti on Jõeorg nõus sellega, et kui omanik kodu näitamisel juures tahab olla, võib see pigem müügiedu pärssida: «Võimalik, et klient julgeb ennast avada ja küsida rohkem maaklerit, keda ta juba teab, kui inimeselt, keda esimest korda näeb,» sõnab ta.

Sageli heidetakse maakleritele ette, et nad ei tee oma tööd piisavalt tõhusalt. Probleemide vältimiseks on Teasi sõnul müügiprotsessis tähtsad eelnevad kokkulepped ja läbirääkimised ning antud lubadustest peavad kinni pidama mõlemad pooled. «Kui müüja ja maakleri vahel on läbi räägitud, millistel päevadel ja kellaaegadel on võimalik müüdavat kinnisvara klientidele tutvustada ning sel ajal peaks ka kodu korras olema, siis tuleks kokkulepetest kinni pidada. Takistuseks saab see, kui maakler või müüja ei leia aega ostjale soovitud kinnisvara näidata: kuna pakkumisi on palju, võib ostja kiirelt uue objekti leida,» selgitab ta.

Jõeorg soovitab müüjal kindlasti ka maaklerit hoolikalt valida. «Tegijad maaklerid ei püüa müüa korraga 50 kinnisvaraobjekti. Nad ei istu ega oota, kuni keegi neile helistab. Nad tegelevad aktiivselt müümisega ja otsivad ise kliendid üles. Selleks on iga hea kinnisvarafirma andnud maaklerile kõik tööriistad ja vahendid, et teha professionaalselt tööd,» räägib ta. Hea maakleri ja müüja koostöö näeb Jõeoru sõnul välja selline, et kinnisvara omanik müügitööga tegelema ei pea. Kust ja kuidas leida just konkreetsele pakkumisele õige ostja, jäägu täielikult maakleri mureks.